Sopot Match Race by Samsung

Dzisiaj zakończyły się regaty Sopot Match Race by Samsung wchodzące w skład Alpari World Match Racing Tour, w których wzięły udział obecnie najlepsze zalogi match racingowe na świecie.

5 miejsce jest rewelacyjnym wynikiem w tak doborowym towarzystwie. Wystartowałem w tych regatach „gościnnie” z nową załogą, która startuje z innym sternikiem. Trenowaliśmy wspólnie tylko 1 dzień a mimo to nasza konfrontacja z „asami” tego sportu wypadła bardzo pozytywnie. Po rozegranych 11 wyścigach, w których każdy team zmierzył się raz z każdym zajęliśmy wysokie 4 miejsce awansując do ćwierćfinałów. Zmierzyliśmy się w nich z załogą Iana Williamsa, 4 krotnego mistrza świata i zwycięzcy tych regat. W trzech wyścigach rozegranych przy dużej fali i średnim wietrze ulegliśmy naszemu rywalowi po bardzo zaciętych i spektakularnych pojedynkach, w których często dochodziło do zmian lidera, a odległość między jachtami była bardzo mała. Doświadczenie i zgranie załogi angielskiej miało decydujące znaczenie w krytycznych dla losu wyścigu „ciasnych” sytuacjach, z których wychodzili zwycięsko. Jestem bardzo zadowolony, że nawiązaliśmy równorzędną walkę z tak utytułowaną załogą, która żegluje ze sobą regularnie od wielu lat. Naszym stylem i poziomem żeglowania zdobyliśmy respekt u naszych rywali, wielu z nich nie wierzyło, że startujemy ze sobą po raz pierwszy i bez długich, intensywnych treningów.

Regaty Sopot Match Race by Samsung były zorganizowane perfekcyjnie na najwyższym światowym poziomie, a czterodniowe zmagania żeglarzy match racingowych można było obserwować bezpośrednio z mola sopockiego, jednego z największych „stadionów żeglarskich” na świecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.