NOWY ROK

 

Wszystkim życzę przede wszystkim zdrowia oraz pomyślnych wiatrów w 2016 roku.

 

W końcu nadeszła długo oczekiwana zima, jeziora zamarzły i co najważniejsze dla bojerowców do tej pory nie padał śnieg. Mieliśmy  możliwość potrenowania na gładkim, bardzo twardym lodzie, co zawsze sprawia olbrzymią przyjemność. Są to warunki  w których bojery poruszają się po lodzie z szybkością 4-5 razy większą niż siła wiatru.

 

Ja w niedzielę udałem się do ,,Siemianówki’’, gdzie w poniedziałek  wspólnie  z Tomkiem Zakrzewskim, Michałem Burczyńskim, Maćkiem Żarnowskim oraz innymi ,,szybkimi’’ zawodnikami miałem bardzo dobrą pierwszą sesję treningową w tym sezonie.

 

Akwen ten zamarza jako jeden z pierwszych w Polsce, co gwarantuje bezpieczną grubość lodu. Za każdym razem zatrzymujemy się w Zajezdzie Bojarskim w Narewce, zawsze jesteśmy mile widzianymi gośćmi. Zawsze się cieszę na spotkanie miłymi gospodarzami  i uśmiechniętą obsługa,  na wspaniałą atmosferę i oczywiście wyśmienite jedzenie.

 

Mimo tego, że do sezonu jestem dobrze przygotowany fizycznie  to ten pierwszy dzień jest zazwyczaj ,,bolesny’’, szczególnie wieczorem.  Wiatr wiał z siłą 4-5 m/s – ok. 9- 10 węzłów i rozegraliśmy sporo wyścigów, w których rozpędzaliśmy się do ponad 70 km/h.  Ja byłem zadowolony z mojej szybkości, ale niestety w tych bardzo niskich temperaturach ,,nie upilnowałem’’ moich pleców, które zmarzły a wieczorem odezwał się ból w dolnej części kręgosłupa, tzw. ,,korzonki’’. Na nic zdało się smarowanie maścią rozgrzewającą, we wtorek spakowałem sprzęt i wróciłem do domu. Za chwilę udaję się na kolejny masaż do Pana Wiesława Dudy, który już nie raz stawiał mnie na nogi w błyskawicznym tempie.

 

Mam dwa dni na ,,kurację’’ , bo w piątek odbędą się pierwsze regaty sezonu Caligula Cup organizowane przez Jurka Zakrzewskiego, a w sobotę i niedzielę Mikołajki Cup.

Zawodnicy z całej Europy są już w drodze do nas.. Do mistrzostw świata i Europy, które rozpoczynają się już 24 stycznia zostało niewiele czasu. Austriacy są organizatorami ale o miejscu tych czempionatów będą decydowały warunki lodowe. Może w końcu odbędą się one w Polsce .

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.