Nowy sezon

Finansowanie na realizację planów sportowych w sezonie letnim, podobnie jak większość innych żeglarzy, zacząłem szukać już na jesieni ubiegłego roku. Przy precyzowaniu wyboru różnych programów kieruję się budżetem i realną możliwością jego pozyskania. „Rozrzut” jest duży i nie ukrywam, że te najbardziej atrakcyjne pod względem sportowym są też najdroższe a znalezienie sponsorów w obecnej sytuacji gospodarczej jest praktycznie niemożliwe.

Wspólnie z Przemkiem Tarnackim i jego załogą zdecydowaliśmy, że naszym realnym celem będzie znalezienie funduszy na wspólny udział w cyklu regat match racingowych World Match Racing Tour. Niestety, nie udało nam się zabezpieczyć koniecznego finansowania tego bardzo ambitnego projektu i wykupić tzw. Tour Card gwarantującej udział we wszystkich regatach. Mimo tych problemów nie „poddaliśmy” się i wystartujemy na Match Race Germany, która jest pierwszą imprezą wchodzącą w skład WMRT. Organizatorzy MRG przyznali mi tzw. Green Card i mam nadzieję, że podobnym sposobem uda nam się uzyskać możliwość startu w kilku następnych regatach. Na pewno wystartuję w kolejnej edycji regat Sopot Match Race i może w jakiejś imprezie Polish Match Racing Tour.

Ściganie meczowe uzupełnią starty w klasie TP 52, wystartuję na szwajcarskim jachcie Near Miss, ex. Artemis, którego człon załogi stanowią Francuzi. Na początku maja zaczynamy kilkudniowym treningiem w St. Tropez, potem start w Semaine de Porquerolles i Giraglia Race. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze znaleźć miejsce na jakimś jachcie klasy maxi lub super maxi… niestety właściciel Saudade niespodziewanie zrezygnował ze startów, ale istnieje mała szansa, że może jeszcze zmieni zdanie.

W tym sezonie, wspólnie z Markiem Żarnowskim, właścicielem firmy Klark rozpoczynamy cykl imprez Weekend z Karolem Jabłońskim, podczas których będę dzielił się tajnikami regat match racingowych i flotowych. Pierwsza odbędzie się już 12-13 maja w Rucianem Nidzie. Serdecznie zapraszam.

Szczegółowe informacje na http://www.klark-sailing.pl/karol_jabl.html

pozdrowienia

Karol Jablonski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Match Race. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.