Match Race Germany – sensacyjne zwycięstwo

 

Właśnie wróciłem do domu z bardzo udanych regat podczas których jak zwykle nie było czasu na nic z wyjątkiem żeglowania.

Każdego dnia śniadanie o 7.30, o 8.00 zebranie sterników i od 9 do 19 trzeba było być gotowym do wyścigów.

Trochę zaniedbałem mój trening wytrzymałościowy, z trudem nadrabiałem zaległości w ,, moim biurze’’ tzn. planowanie, organizowanie i spinanie wielu wątków związanych z moimi następnymi startami.

Już w ten czwartek lecę do Danii na mistrzostwa tego kraju w klasie Dragon .

Po zajęciu 1 miejsca w pierwszej rundzie Round Robin wygraliśmy ćwierćfinał, półfinał i finał 3:0. W trakcie trwania regat budowałem z moją młodą lokalną załogą  tzw. momentum, które zaowocowało coraz lepszą żeglugą  z wyścigu na wyścig.  Pojedynki półfinałowe a szczególnie finałowe odbyły się już przy silnym wietrze, w których opanowanie jachtu Bawaria 40 wymaga dużego zgrania  i doświadczenia.

We wszystkich fazach przedstartowych tych wyścigów dominowałem moich rywali a moi chłopcy wykonali kawał porządnej roboty przezwyciężając stres i zachowując zimną krew w decydujących momentach.  Ich wspaniały entuzjazm, zdrowe podejście do rywalizacji, nieustanna chęć uczenia się  i doskonalenia,  praca w zespole, była kluczem do sukcesu.

Jestem dumny z nich i z siebie, że w tak krótkim czasie byłem w stanie nauczyć ich wielu tajników żeglugi na tym sporym dla nich jachcie.

Za rok 20 edycja tych regat i kto wie czy tam nie wystartujemy w tym samym składzie…

więcej info na http://www.matchrace.de/

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.