Mistrzostwa Rosji w klasie Dragon

Od poniedziałku jestem już w St. Petersburgu, we wtorek i środę rozegraliśmy po 2 wyścigi mistrzostw Rosji, które są dla nas możliwością poznania akwenu oraz zgrania się. To dopiero drugie regaty w tym składzie, a więc jest sporo rzeczy do udoskonalenia.

Dragon jest jachtem zupełnie odmiennym w porównaniu z Melgesem 32 czy J 70 i wymaga ode mnie szybkiego przestawienia się.  W tej klasie żegluje bardzo wielu utytułowanych żeglarzy, mistrzów olimpijskich, świata i Europy, którzy traktują tę klasę priorytetowo i w sposób bardzo profesjonalny, dysponują doskonałym sprzętem, mają bardzo obszerny program treningowy i startowy, angażują doskonałych trenerów. My absolutnie nie należymy do faworytów, ale jak zwykle będziemy starać się żeglować jak najlepiej.

Po czterech wyścigach z miejscami 3,7,7 i 4 zajmujemy na razie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Wiatr wiejący z siłą 12 – 20 węzłów był bardzo niestabilny, burzowe chmury przynosiły potężne opady deszczu oraz zmiany kierunku dochodzące do 4o stopni.  Widoczność momentami spadała do zera…. Łatwo było stracić orientację.  Dzisiaj ostatni dzień tych regat, a jutro przygotowujemy jacht do następnych regat, które rozpoczną się w poniedziałek. W niedzielę jest wyścig próbny, a w sobotę pomiary techniczne sprzętu, które zajmą bardzo dużo czasu. W piątek planujemy zwiedzanie St. Petersburga, to piękne miasto, które do tej pory widziałem tylko z samochodu… Serdecznie pozdrawiam

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.