Mistrzostwo świata po raz 12 i piąty raz z rzędu !

Wczoraj i dzisiaj na jeziorze Wielimie koło Szczecinka w bardzo skomplikowanych warunkach wietrznych ale za to na szybkim lodzie rozegraliśmy 7 wyścigów mistrzostw świata, w których wystartowało około 170 zawodników.

Po pierwszym dniu miałem nieoczekiwanie  bardzo dużą przewagę nad moimi rywalami, którzy ,, zaliczyli’’ przynajmniej po jednej ,,wpadce’’.  Miejsca 2,1,1,3  były wynikiem bardzo zdyscyplinowanej żegludze pod względem taktycznym i technicznym no i ,,odrobinie szczęścia” :-)

W trzech nadrobiłem bardzo wiele pozycji, co kosztowało mnie  dużo energii. Wyścigi były bardzo dynamiczne i sprinterskie a wiatr ,,rozdawał karty’’, szczególnie przy górnym znaku, który był ustawiony blisko brzegu.

W nocy spadło trochę śniegu a silny wiatr spowodował, że na lodzie powstały spore zaspy, które przy minusowej temperaturze robiły się coraz bardziej zbite. Dobór właściwych płóz miał duże znaczenie na szybkość. Te które ,,jechały’’ wczoraj dzisiaj nie były najszybsze – tak było przynajmniej u mnie. Moja prędkość była dobra i pierwszy wyścig prowadziłem już ze sporą  przewagą ale na ostatnim okrążeniu dosłownie ,,zaparkowałem’’ bez wiatru na górnym znaku,  by później przyjąć ,,defiladę’’ moich rywali wyprzedzających mnie na ..pełnym gazie’’. Na mecie byłem ósmy co było trochę wkurzające biorąc pod uwagę fakt w jaki sposób się to wydarzyło. Ale na  to’ nie mamy wpływu i dobrze, że taki brak ,,farta’’ zdarzył mi się tylko w tym jednym wyścigu. Następny, przy silniejszym wietrze wygrałem  co dało mi już zwycięstwo w mistrzostwach i nie musiałem startować w ostatnim.

Te dwa dni ,,w biurze’’ kosztowały mnie bardzo dużo sił a jutro już rozpoczynają się mistrzostwa Europy. Gdzie te czasy, kiedy żeglowało się regaty prawie cały tydzień, po jednym lub dwa wyścigi dziennie….

zdjęcie Marek Karbowski

https://idniyra.eu/wc2018-results-after-7-races-information-is-provisional-and-subject-to-modification/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.