LORO PIANA SUPERYACHT REGATTA,

16 spektakularnych,  pięknych i wielkich jachtów, rywalizuje od wtorku w 12 edycji tych prestiżowych regat rozgrywanych  wokół malowniczych wysp  Costa Smeralda .

Jachty zostały podzielone na dwie grupy, performance i cruising a ich załogi to doświadczeni żeglarze zawodowi.  Wśród taktyków i sterników są moi rywale a zarazem przyjaciele z regat o Puchar Ameryki,   Francesco de Angelis, Chris Dickson, Peter Holmberg i Jochen Schumann.

Dużą satysfakcję sprawia mi żeglowanie w tym zacnym ,,towarzystwie’’ ale jeszcze większy powód do dumy i zadowolenia mam z faktu, że w załodze naszego 100 stopowego  wally Y3K są moi polscy koledzy, z którymi odnosiłem największe sukcesy  nie tylko w regatach match racingowych.

W tym roku mija 20 lat od mojego  – naszego pierwszego żeglowania z właścicielem tego jachtu. Na początku to był piękny 68 stopowy Swan, potem wspaniały 94 stopowy Wally i od tamtego czasu kluczowe pozycje zajmują Grzesiek Baranowski, Piotr Przybylski, Jacek Wysocki ( teraz żegluje na Open Season) i Arek Fedusio. Później dołączył do teamu Paweł Bielecki – popularny Kula a na tych regatach jest jeszcze z nami Jan Chudzik.

Za każdym razem przychodzi mi do głowy taka refleksja, że genialnie byłoby kiedyś wystartować w tym tak silnym składzie pod polską banderą, jak to było bardzo dawno temu w programie żeglarskim MK Cafe….

Ze względu na modyfikacje przeprowadzone w stoczni w La Ciotat we Francji na treningi tu na miejscu mogliśmy przeznaczyć tylko trzy dni.  Jeszcze nie udało nam się odhaczyć wszystkich punktów z ,,to do’’ listy, ale te regaty traktujemy też bardziej testowo.

W naszej klasie startuje 11 jachtów i po dwóch wyścigach zajmujemy 6 miejsce.  We wczorajszym silno wiatrowym, ponad 3 godzinnym wyścigu nie mieliśmy problemów technicznych a  25 osobowa załoga wykonała bardzo dobrze wiele trudnych manewrów.

jest ciasno na trasie regat….

Niestety potencjał szybkościowy tego 10 letniego jachtu jest już ograniczony i w konfrontacji z nowocześniejszymi konstrukcjami nie mamy szans na zwycięstwo.  Ale nie ma co narzekać, żeglowanie na takim jachcie i uczestniczenie w tak eksluzywnych regatach jest wielkim przywilejem.

Arek Fedusio – autor zdjęcia

tu więcej info: https://www.yccs.it/en/regate-2019/loro_piana_superyacht_regatta-273.htmlpozdrawiam serdecznie z Porto Cervo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.