Olympic Sailing Test Event

Od tygodnia jestem już w Enoshimie, gdzie w dniach 15-22 sierpnia odbędą się regaty w formacie olimpijskim. Nasza ekipa jest już prawie w komplecie i intensywnie przygotowuje się do tego ważnego wydarzenia żeglarskiego.

Dotychczas pogoda jest wymarzona do żeglowania, ale w nadchodzącym tygodniu dwa lub trzy dni mogą nam ,,wypaść’’ z powodu zbliżającego się tajfunu. Temperatura ponad 30 stopni Celsjusza, wiatr o różnej sile i specyficzna fala połączona ze ,,swellem’’ będzie wymagać od załóg  dobrego wszechstronnego wyszkolenia i szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków pogodowych.  Tym bardziej ważne jest efektywne wykorzystanie czasu na wodzie.

z dużą uwagą wszyscy obserwują  kierunek przemieszczania się tajfunu Krosa.

Wczoraj zakończyły się tutaj mistrzostwa świata w klasie 470, w których Agnieszka z Jolą zajęły 7 miejsce i co najważniejsze, zdobyły kwalifikację olimpijską. To pozwoli na spokojniejsze przygotowania do Igrzysk Olimpijskich, w których celem będzie walka o zdobycie medalu. U mężczyzn sytuacja bez zmian, ponownie wygrała australijska załoga Belcher – Ryan .

Sporo pracy przed nami wszystkimi ale najważniejsze jest to, że zmierzamy w dobrym kierunku.

 

Pozdrowienia .

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.