Maxi Yacht Rolex Cup

 

31 edycja Maxi Yacht Rolex Cup zgromadziła na starcie zaskakująco liczną flotę jachtów.

 

44 załogi różnych nie tylko pod względem wielkości jachtów została podzielona na 3 główne grupy, Supermaxi, Maxi i Mini Maxi.  Biorąc pod uwagę ich charakterystykę, stworzono jeszcze podgrupy, co ma na celu wyrównanie poziomu rywalizacji.

 

Wystartowałem na inauguracyjnej pierwszej edycji w 1990 roku na Saudade, jachcie klasy 1 Tona. Od tamtej pory jestem tu prawie regularnie o tej porze roku a teraz ponownie ścigam się na 31 metrowym wally Y3K, z tym samym właścicielem i załogą, z którą wygraliśmy te prestiżowe regaty w 2005 roku.  Czas płynie bardzo szybko :-)

W naszej grupie jest 12 jachtów, większość dużo szybsza co komplikuje startowanie i realizację taktyki, za którą jestem odpowiedzialny.

 

Po 4 dniach rywalizacji zajmujemy zaskakującą wszystkich, doskonałą 2 pozycję.  Do zakończenia regat został tylko jeszcze jeden wyścig i będziemy bronić miejsca na podium, co dla nas będzie wielkim sukcesem. Przed regatami nikt nie dawał najmniejszych szans, że Y3K będzie w czołówce klasyfikacji generalnej naszej grupy, bo mamy naprawdę bardzo ,,zacnych’’ rywali na dużo nowocześniejszych i nowszych jednostkach…. Lubię takie sytuacje :-)

najpiękniejszy rewir do żeglowania – Costa Smeralda !

Więcej info na  https://www.yccs.it/en/regate-2021/press/maxi_yacht_rolex_cup-305.html

 

Pozdrowienia z Porto Cervo

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żeglarstwo morskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.