Landsort Race – Szwecja – 1 miejsce

Wracam ze Szwecji, dokąd udałem się w poprzedni wtorek  w poszukiwaniu bezpiecznego lodu na większym akwenie oraz wystartowania w weekendowych regatach. Miałem do ,,odhaczenia’’ kilka najważniejszych punktów z mojej ,,to do list’’.  Niestety u nas  duże jeziora nie zamarzły a mała Siemianówka, gdzie jeszcze jedynie można było bezpiecznie pożeglować jest po prostu za mała.

,,Wylądowałem’’ na  jeziorze Oeljaren koło Orebro a bezpieczna duża tafla lodu o grubości około 30 cm, bez żadnych szczelin i dziur umożliwiła 100 procentowe skoncentrowanie się na wykonaniu zaplanowanych zadań bez zbytecznej obserwacji lodu.

 

Pierwsze dwa dni poświęciłem na ,,doszlifowanie’’ trymu masztu z nową płozownicą i kadłubem oraz przetestowanie nowego głębszego żagla, w którym zastosowaliśmy nowatorski sposób ułożenia brytów.

Miałem duże szczęście z pogodą, bo siła wiatru była idealna, aby w optymalnych warunkach punkt po punkcie realizować plan.

W piątek padał deszcz i wygładził chropowatą powierzchnię lodu,

W sobotę odbyły się regaty, w których przy silnym wietrze i na długiej trasie  rozegraliśmy 5 wyścigów. Szybkość mojego bojera była doskonała i każdy wyścig wygrałem z dużą przewagą. Kombinacja maszt – żagiel- płozownica współpracuje optymalnie i to się czuje. :-) . Co prawda moi polscy koledzy ścigali się w Siemianówce ale rywale z Finlandii, Szwecji i Holandii też są bardzo szybcy . Nowy koncept budowania żagli funkcjonuje znakomicie i to mnie też zadowala.

Za tydzień Mistrzostwa Polski – jeżeli znajdziemy gdzieś kawałek lodu a potem mistrzostwa świata i Europy – najprawdopodobniej w Szwecji.

wyniki tu:

https://www.sailwave.com/results/sweDNR5_2022.htm

Pozdrowienia z promu Karlskrona – Gdynia

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.