MYRC dzień 4i5

Tradycyjnie  czwartek jest dniem rezerwowym i wykorzystywany jest na rozegranie zaległych wyścigów. Tym razem wszystkie odbyły się planowo i większość załóg wykorzystała ten wolny dzień  na przygotowanie jachtów do następnych wyścigów, które miały odbyć się przy silnym mistralu oraz odpoczynek.

Piątkowy wyścig pożeglowaliśmy poprawnie, ale niestety trasa składała się w większości z kursów ,,reachingowych”, na których nowocześniejsze jachty naszych wszystkich rywali fruną z dużo większą szybkością. Przywykliśmy już do tego i spodziewaliśmy się, że nie będzie to wyścig, w którym osiągniemy dobry rezultat. Miejsce 8 ,,zrzuciło” nas na 6 pozycję w klasyfikacji generalnej, którą i tak uważam za rewelacyjną w tej flocie. Podobne opinie mają moi znajomi z innych jachtów, którzy doskonale znają potencjał szybkościowy naszego Y3K.

Dzisiaj, ostatniego dnia regat organizator zaplanował start na godzinę 10.00, bo prognozowany mistral miał osiągnąć siłę ponad 35 węzłów w godzinach południowych.  Na 20 sekund przed sygnałem startu KR podniosła flagę AP, a po kilku minutach zdecydowała o wysłanie wszystkich jachtów do portu. Siła wiatru wynosiła już 30 węzłów, która jest znacznie powyżej limitu większości jednostek.

Były to dobre regaty dla Y3K – przedostatnie – na początku października w St. Tropez pożegnamy się z tym wysłużonym i zasłużonym pięknym jachtem. W przyszłym sezonie wystartujemy już na nowym jachcie. Na pewno będzie to nowe, interesujące doświadczenie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.