LVC – Round Robin 1 – podsumowanie

Dziś w bazie Desafio Espanol odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówiono aktualną sytuację przed rozpoczynającą się drugą serią Round Robin. Hiszpanie rozpoczną starty w tej serii jutro od pojedynku z teamem +39.
Według Luisa Doreste’a, dyrektora sportowego oraz stratega hiszpańskiego teamu, celem jest dotarcie do półfinałów, a następnie próba walki o finał LVC. Podsumowując starty w pierwszej serii RR stwierdził, że poziom sportowy wszystkich teamów jest bardzo wyrównany a każdy przeciwnik jest potencjalnie groźny. Dodał także, że są bardzo zadowoleni z nowego jachtu ESP97.
Agustín Zulueta, szef teamu, przedstawił swoją ocenę RR1. Przypomniał, że zaczęli od zwycięstwa a zaraz potem porażki co było ostrzeżeniem. Sytuacja jaka miała miejsce podczas wyścigu z francuskim teamem Areva była problemem technicznym jaki nie przytrafił się przez ostatnie 5 miesięcy treningów. Szczęśliwie udało się nadrobić tą przegraną. Wczorajsza wygrana Desafio Espanol z niepokonanym dotychczas teamem BMW Oracle była wielkim sukcesem. Zulueta przyznał, że to zwycięstwo było dla niego pewnym zaskoczeniem, ale wczorajszy triumf to wynik ciężkiej pracy i treningów na dwóch łodziach w okresie zimowym, gdzie sparing partnerem Karola Jabłońskiego był Paul Cayard.
Szef hiszpańskiego syndykatu podsumował, że zarówno team jak i jacht sprawują się bardzo dobrze i że będą kontynuować walkę o jak najlepszą pozycję w drugiej serii Round Robin.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 32. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.