Sekunda przewagi!

Karol JablonskiJedna sekunda przewagi wystarczy, aby wygrać wyścig i zdobyć dwa cenne punkty!!! Wyścig z teamem +39 był bardzo trudny. Po starcie włoski jacht był na prowadzeniu, a naszym głównym zadaniem było zminimalizowanie strat i czekanie na możliwość zaatwakowania. Wiatr wiał z siłą dochodzącą do ponad 17 węzłów. Na obu halsówkach wykonaliśmy dziesiątki zwrotów przez sztag, dzięki nim zbliżyliśmy się do rywala i okrążyliśmy górny znak tuż za nim obejmując dobrą pozycję po zawietrznej. Cały kurs z wiatrem to nieustanna walka o cenne metry, pełna koncentracja załogi, bo przecież wszystko mogło się wydarzyć. Zdesperowani rywale zawsze mogli wykonać jakiś manewr, aby zmusić nas do błędu, co skończyłoby się nałożeniem kary na nas lub utratą kontrolnej pozycji. Przed samą metą objeliśmy minimalne prowadzenie i przekroczyliśmy ją dosłowanie z przewagą 1 sekundy.

To cenne 2 punkty wywalczone zażartą walką całej załogi. Z tego wyścigu musimy koniecznie wyciągnąć wnioski, przede wszystkim to co możemy polepszyć w pracy całej załogi. Takie ciasne wyścigi są bardzo intensywne i cały team musi funkcjonować bezbłędnie, szczególnie przy tak silnym wietrze.

W kolejnym wyścigu  zmierzymy się z Arevą. Nie oczekujemy łatwych wyścigów w całej tej serii round robin. Czuje się wielkie napięcie u wszystkich, co jest zrozumiałe, bo stawka jest bardzo wysoka.
Pozdrawiam,
Karol

Ten wpis został opublikowany w kategorii 32. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.