Polacy wygrali Bojerowe Mistrzostwa Świata 2014

KAROL JABŁOŃSKI PO RAZ ÓSMY BOJEROWYM MISTRZEM ŚWIATA – CAŁE PODIUM BIAŁO CZERWONE!

Karol Jabłoński z Bazy Mrągowo pierwszy, Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn drugi a Tomek Zakrzewski z MKŻ Mikołajki trzeci !

Zawodnik Bazy Mrągowo bezapelacyjnie wygrał  Bojerowe Mistrzostwa Świata klasy DN, które dniu dzisiejszym zakończyły się w Haapsalu w Estonii. Jest to już ósmy taki tytuł w kolekcji Jabłońskiego, przy czym warto zaznaczyć, że po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium nasz zawodnik stanął 22 lata temu w Arsundzie,  w Szwecji ! Poprzednio zdobywał tytuły Mistrza Świata w latach 1992, 1995, 1996, 1997, 2000, 2001 i 2003.

Michał Burczyński zdobywał już dwukrotnie w swojej karierze tytuły Mistrza Świata w latach 2006 oraz 2010. Jest aktualnym Mistrzem Polski w bojerowej klasie DN.

Tomasz Zakrzewski na podium Mistrzostw Świata staje po raz trzeci z rzędu – w latach 2012 oraz 2013 był najlepszy na świecie.

Na miejscu 7 regaty ukończył Maciej Żarnowski z GKŻ Gdańsk, 13 jest Robert Graczyk, a 15 Łukasz Zakrzewski obydwaj reprezentują barwy MKŻ Mikołajki. Drugi raz w przeszło 40 letniej historii rozgrywania Mistrzostw Świata zdarza się sytuacja, że wszystkie miejsca na podium zajmują Polacy. Poprzednio miało to miejsce w roku 2010 w Austrii. Michał Buczyński był wtedy pierwszy, Adam Baranowski drugi a Łukasz Zakrzewski trzeci. Od tego czasu Polska pozostaje bezsprzecznie największą potęgą w tym sporcie.

Telefoniczna relacja Karola Jabłońskiego po ostatnim wyścigu : „Regaty były rozgrywane w bardzo zmiennych i nierównych warunkach, o czym świadczą duże przetasowania w kolejności zawodników na mecie w poszczególnych biegach. Udało mi się najlepiej „czytać” warunki  i w każdym z wyścigów przyjechać w czołówce. To były bardzo ciężkie i wyczerpujące zawody, chociaż nie jest to oczywiste gdy patrzy się tylko na tabelę wyników. Chciałbym podziękować wszystkim moim kolegom i sparing partnerom za pomoc, wsparcie i wspólne działania także tutaj na lodzie – bez Waszej pomocy nie osiągnąłbym takiego wyniku, jeszcze raz dziękuję”

Organizatorem Mistrzostw Świata była Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

Od dnia jutrzejszego na tym samym akwenie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy.

Stowarzyszenie Flota Polska DN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bojery. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.