mistrzostwa świata

dzisiaj po zamglonym poranku i absolutnym braku wiatru aura była łaskawa dla nas i rozegrano po 3 wyścigi w trzech grupach.

Warunki lodowe były skomplikowane, dodatnia temperatura miała duży wpływ na zmieniającą się twardość lodu i dobór płóz był bardzo trudny i trzeba było mieć trochę szczęścia w tym.

w Grupie A, w której startuje 16 Polaków wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Wyścigi były rozgrywane na bardzo krótkiej trasie, zbyt krótkiej przy wietrze dochodzącym do 6-7 m/s, co powodowało wiele bardzo ,,ciasnych” i bardzo niebezpiecznych sytuacji szczególnie na górnym znaku, gdzie spotykało się wiele bojerów w tym samym miejscu. Jest wiele protestów po sytuacjach kolizyjnych, których dałoby się uniknąć wydłużając dystans między bojami. Do tego dla mnie taka krótka trasa nie daje możliwości nadrobienia strat po starcie, podczas którego młodsi  dużo szybciej sprintujący zawodnicy mają nade mną już sporą przewagę.  Z miejscami 6,3,4  mam ,,dobrą pozycję do ataku” przed następnymi wyścigami. W czołówce jest bardzo ciasno, zobaczcie na link do wyników http://idniyra.eu/wp-content/uploads/2016/01/WC-2016-3-races.pdf,

fight goes on ;-)

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.