Jochen Schuemann, Karol Jabłoński i Jason Ker – filary TEAMu GERMANY

Witajcie po wakacjach! Zaczynamy śledzić co słychać w Walencji, jak syndykaty przygotowują się do 33. edycji Pucharu Ameryki. Nasza pierwsza informacja w nowym sezonie to relacja z konferencji prasowej Teamu Germany (źródło: valenciasailng.com / united-internet-team-germany.de). A już w październiku zapraszamy na wyprawę po syndykatach, które zgłosiły akces do 33 edycji Pucharu Ameryki. Szczególnie przyglądać się będziemy przygotowaniom niemieckiego syndykatu, skąd na bieżąco komentował będzie Karol Jabłoński.

Konferencja prasowa 19.09.2007

„Dzisiaj spełniło się marzenie niemieckiego żeglarstwa! Nie tylko kontynuujemy kampanię w Pucharze Ameryki, ale również Jochen Schuemann i Karol Jabłoński dołączyli do teamu z olbrzymim wsparciem United Internet AG, Audi AG i Porsche Consulting co pozwala nam z nadzieją oczekiwać 33 edycji Pucharu Ameryki”. Tymi słowami komandor ‘Deutsche Challenger Yacht Club’ podsumował 5 sierpnia br oficjalne przystąpienie niemieckiego syndykatu do 33 edycji Pucharu Ameryki.

Od tamtego dnia niemiecki challenger, jako jeden z pierwszych, prowadzi intensywne przygotowania do Pucharu w swojej bazie w Walencji. „Czas jest decydujący w Pucharze Ameryki i działa na naszą korzyść” – powiedział skiper United Internet Team Germany Karol Jabłoński.

Podczas środowej telekonferencji zdradzono jeszcze kilka innych ciekawostek, które mogą śmiało działać jako straszak na przeciwników United Internet Team Germany. Zakupiony kilka tygodni temu jeden z najnowszych jachtów zwycięzcy Srebrnego Dzbanka Alinghi SUI-91, stanowi silne ogniwo w łańcuszku pucharowych przygotowań. Wstrzymano tym samym konstrukcję GER-101, a nowo nabyty jacht  z nową nazwą GER-91 zostanie w najbliższych tygodniach przetransportowany ze Szwajcarii do niemieckiej bazy w Walencji.

Tak poważny wydatek nie byłby jednak możliwy bez mocnego wsparcia finansowego dwóch głównych sponsorów niemieckiej kampanii: United Internet AG i Audi AG. Obecność Audi AG w Pucharze będzie wyjątkowo widoczna, gdyż znany wszystkim symbol Audi w postaci czterech kółek będzie umieszczony na spinakerze, a marka 1&1 na grocie. „Puchar Ameryki to jedne z najsławniejszych regat na świecie. Aby stawić czoła temu wielkiemu i fascynującemu wyzwaniu trzeba mieć odwagę, silny zespół ludzi i perfekcyjną technikę. Jesteśmy dumni, że mogliśmy znaleźć się na pokładzie niemieckiego syndykatu.” – podsumował przystąpienie Audi do projektu AC Rupert Stadler, członek zarządu Audi AG.

Perełką telekonferencji było jednak ogłoszenie „mózgu” całego przedsięwzięcia tzw. Head of Team. Manager niemieckiego syndykatu Michael Scheeren nie obierał w słowa i w bardzo rzeczowy sposób poinformował: „Drugie z rzędu uczestnictwo niemieckiego jachtu w legendarnej walce o najstarsze trofeum na świecie będzie prowadzone przez multi-medalistę olimpijskiego i dwukrotnego zwycięzcę Pucharu Ameryki Jochena Schuemanna. W ciągu ostatnich kilku tygodniu skrupulatnie odrabialiśmy naszą pracę domową. Po ogłoszeniu Karola Jabłońskiego skiperem niemieckiego challengera jesteśmy teraz gotowi powitać Jochena Schuemanna jako nowego Managera Teamu”.
Czterokrotny medalista olimpijski w klasach Finn i Soling, związany od 2003 roku z Alinghi Schuemann nie krył swojej radości: „Uczestnictwo w Pucharze Ameryki dla Niemiec jest dla mnie spełnieniem marzeń. Dla niemieckiego syndykatu to powrót z wyśmienitą pozycją startową.” Schuemann nie marnuje czasu. W ciągu kolejnych paru tygodni będzie kompletował załogę na następne dwa lata. „Rozmawialiśmy już z wysokiej klasy żeglarzami i to pozwala mi optymistycznie patrzeć w przyszłość” – dodaje Schuemann.

Dotychczasowy skład zespołu uzupełnił ponadto nowo mianowany konstruktor Brytyjczyk Jason Ker. Ker zasłynął jako główny konstruktor Teamu Shosholoza podczas 32 edycji Pucharu, gdzie jako pierwszy skonstruował jacht odpowiadający 5 wersji przepisów klasowych Pucharu Ameryki. Po doskonałym sprawdzeniu się syndykatu południowo-afrykańskiego w tegorocznym Pucharze, Shosholoza chciała zatrzymać Ker’a w swoich szeregach. Jak się jednak okazało nie udało się dojść obu stronom do porozumienia w zasadniczych (czyt. finansowych) kwestiach.
Wiadomość ta bynajmniej nie zmartwiła Niemców, którzy sukcesywnie rosną w siłę! Takie znakomitości jak Jochen Schuemann, Karol Jabłoński i Jason Ker stanowią na tym etapie przygotowań obiecujący motorek napędowy całego syndykatu i pozwalają zauważyć, że kręgosłup United Internet Team Germany nabiera solidnych kształtów.
Jakie niespodzianki szykuje jeszcze dla nas niemiecki challenger?
O tym dowiecie się już wkrótce prosto z niemieckiej bazy w Walencji, po której krok po kroku będzie oprowadzał nas skiper United Internet Team Germany Karol Jabłoński.

Do usłyszenia wkrótce!
Zosia Truchanowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii 33. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.