Pożeglowałem Dla Dzieci

Przed wyjazdem do Kilonii miałem wielką przyjemność spełnić moją obietnicę żeglowania ze zwycięzcami licytacji, która odbyła się  w lutym podczas Balu Sportu i Biznesu  w pięknym hotelu Przystań nad jeziorem Ukiel. Słońce i wiatr do 2-3 w skali B – to wymarzona pogoda do spędzenia czasu na wodzie. Na naszej klubowej Delphii 24 opłynęliśmy całe jezioro Ukiel, które akurat tego dnia ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu było w miarę ciche.  Sporo żaglówek, kajaków i różnych ,,pojazdów” wodnych napędzanych mięśniami nóg i brak zakłócających spokój bardzo głośnych pędzących z wielką szybkością skuterów wodnych oraz motorówek to widok bardzo rzadki na tym jeziorze – NIESTETY !!!

poniżej artykuł z Gazety Olsztyńskiej

Mirosław Hiszpański z żoną żeglowali z Karolem Jabłońskim

Autor zdjęcia: Arch. GO

Karol Jabłoński to mistrz świata i Europy w żeglarstwie. Znaleźć się na pokładzie żaglówki z kimś takim to nie lada wyzwanie, ale i przyjemność. Tym bardziej że połączyła się z pomaganiem podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Słoneczna Polana, sobotnie upalne przedpołudnie, wieje słaby wiatr. Na małych żaglówkach odbijają od pomostów rozkrzyczani i roześmiani adepci żeglarstwa. A obok Karol Jabłoński przygotowuje się do niecodziennego rejsu.

— Podczas tegorocznego Balu Sportu i Biznesu, zorganizowanego przez „Gazetę Olsztyńską”, przeprowadziliśmy licytacje, z których dochód zasilił fundusz leczenia i rehabilitacji naszych małych podopiecznych — opowiada Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Zależało nam, aby goście mogli zawalczyć o coś wyjątkowego. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy wyjątkowych ludzi. Przedmiotem jednej z licytacji był rejs z Karolem Jabłońskim, drugiej golf z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn, trzeciej obrazy Witolda Podgórskiego, a kolejnej koszulka Roberta Lewandowskiego. 
„Żeglowanie z Karolem Jabłońskim” wylicytowała Sylwia Hiszpańska.

Powody udziału w licytacji miałam dwa — powiedziała nam. — Po pierwsze, chciałam pomóc dzieciom. Po drugie, zależało mi, żeby zrobić mężowi ciekawy prezent na urodziny

Walka była zacięta. Zwyciężczyni przekazała na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” 15 tys. zł.

Przypomnijmy, że Karol Jabłoński to żeglarz, sternik jachtowy, skipper, żeglarz lodowy i zawodowy sternik regatowy. To jeden z najbardziej wszechstronnych żeglarzy na świecie, z sukcesami w żeglarstwie morskim, bojerach i żeglarstwie meczowym, wielokrotny mistrz świata oraz Europy. Pływa po morzach i oceanach całego świata, a przy tym to wychowanek klubu Baza Mrągowo.

— Teraz mam chwilę wolnego, więc postanowiłem wykorzystać ją w taki właśnie sposób — powiedział nam, kiedy spotkaliśmy się na Słonecznej Polanie. — Po raz pierwszy biorę udział w takiej akcji. Ale żeglowanie tutaj w Olsztynie to przyjemność, tam na morzu to ciężka praca, w której staram się znaleźć przyjemność.

Państwo Hiszpańscy też żeglują i to razem z dziećmi.

Jak mówi Agnieszka Terebiłów, Karol Jabłoński jest zaprzyjaźniony z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

— To coś fantastycznego, że zgodził się na udział w naszej licytacji. I był zaskoczony, że „Żeglowanie z Karolem Jabłońskim” osiągnęło tak wysoką cenę.
Pieniądze z licytacji przeprowadzonych podczas Balu Sportu i Biznesu zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. 
Przypomnijmy, że Fundacja działa od 15 lat. W tej chwili pomaga 320 dzieciom. Z pomocą dotarła jednak do znacznie większej liczby osób. Niektóre z dzieci wyzdrowiały, ale kolejne czekają na swoją szansę.

Fundacji „Przyszłość dla dzieci” pomaga wiele osób, w tym znanych
. Jej ambasadorami podczas zbierania środków z 1 proc. podatku byli na przykład siatkarze z klubu Indykpol AZS Olsztyn. Potrzebującym może pomóc każdy już teraz, wpłacając pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Dla wielu dzieci te darowizny to jedyna szansa, by mogły wrócić do zdrowia.

Ewa Mazgal
e.mazgal@gazetaolsztynska.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.