Puchar Ameryki odroczony! Rok 2009 nierealny!

Wiadomość z ostatniej chwili! 33 edycja Pucharu Ameryki NIE ODBĘDZIE SIĘ w 2009 roku.

Ciągnąca się niepewność wynikająca z trwających sporów pomiędzy Alinghi i BMW Oracle Racing nie pozostawiła organizatorom 33 edycji PA innego wyboru jak odroczyć datę rozpoczęcia tych najbardziej prestiżowych regat żeglarskich na świecie! W świetle tylu niewiadomych organizatorzy poddali w wątpliwość realne szanse zorganizowania 33 edycji PA przy zachowaniu takich samych standardów jak podczas tegorocznych zmagań i wykreślili rok 2009 z kalendarza.

Tym niemniej, dzień 15 grudnia br. pozostaje nadal aktualnym terminem zgłaszania się chętnych syndykatów do walki o Srebrny Dzbanek. Jeśli nowojorski sąd uzna, że CNEV jest ważnym Challenger of Record i BMW OR zdecyduje się nie odwoływać od tej decyzji, ACM będzie starał się wspólnie z zawodnikami zaadoptować obowiązujące przepisy i regulacje oraz opracować nowy plan działania już na późniejszy termin.
Jeżeli natomiast US Court orzeknie przeciwko CNEV, SNG zaakcpetuje Deed of Gift przedłożony przez Golden Gate Yacht Club i spotka się z nimi prawdopodobnie na katamaranach zgodnie z zapisami Deed of Gift.

Tyle na gorąco. Więcej już wkrótce!
Zosia Truchanowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii 33. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.