Puchar Ameryki rośnie w siłę!

Ciągnące się po nowojorskim sądzie przepychanki pomiędzy Alinghi i BMW Oracle Racing bynajmniej nie zniechęciły nowych pretendentów do walki o Srebrny Dzbanek.

We wtorek 20.11 br ACM poinformowało o zatwierdzeniu dwóch nowych syndykatów do listy challengerów 33 edycji PA. Tym sposobem mamy już 7 chętnych do stawienia czoła szwajcarskiemu Alinghi.
Jednym z „nowych nabytków” jest hiszpański team AYRE, kolejna broń gospodarzy, która będzie usiłowała pobić wynik Desafio Espanol pod sterami Karola Jabłońskiego z tegorocznej edycji PA. Na czele AYRE stanął Pedro Perello, który tymi słowami podsumował przystąpienie do pucharowych zmagań: „W ślad za sukcesem 32 edycji PA postanowiliśmy stać się częścią tego przedsięwzięcia. Wierzymy, że 33 edycja PA dostarczy nam niesamowitych wrażeń i już teraz mamy nadzieję, że podołamy tym ciężkim regatom.”

Drugi syndykat, który przystąpił do PA wraz z AYRE team pozostaje nadal tajemnicą. Jak widać kryjący się za nim team chce zafundować sobie i światu „wejście smoka”, gdyż poprosił ACM o dyskrecję dopóki sami oficjalnie nie wydadzą stosownego oświadczenia.

Na tym jednak nie koniec. Z oficjalnych doniesień wiemy, że dwa kolejne teamy są w trakcie dopełniania formalnej procedury zgłoszenia się do 33 edycji PA. Zapowiada się więc interesująca jesień…

Pozdrawiam,
Zosia Truchanowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii 33. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.