World Cup Series Miami

Już jutro zaczynają się pierwsze ,,poważne’’ regaty tego sezonu  dla klas olimpijskich, zaliczane do cyklu regat o Puchar Świata.  W rywalizacji wezmą udział reprezentanci 60 krajów i jest ich 649.

w roku 1996, 23 lata temu byłem tu z naszą reprezentacją i pomagałem im w przygotowaniach do IO  w Savannah.  Wspominaliśmy to wydarzenie wspólnie  z Markiem Chocianem i ,,Zizim’’ Staniulem, którzy wtedy startowali na 470 a teraz są trenerami tej klasy. Wtedy byliśmy dużo młodsi i pogoda w Miami była lepsza ;-)

Sam jestem ciekaw co pokażą i na jakich miejscach uplasują się nasi zawodnicy. Jest to taki pierwszy test, który pomoże zdefiniować nasze miejsce w szeregu w poszczególnych klasach.

Do IO w Tokio zostało już niewiele czasu i trzeba go bardzo efektywnie wykorzystać.

Najważniejsze jest to, że zawodnicy i trenerzy są mocno zmotywowani i wszyscy pracują intensywnie nad podnoszeniem swojego poziomu wyszkolenia sportowego.  Nasi rywale też ,, dali gazu’’, spotkałem tu wielu kolegów, wspaniałych żeglarzy i trenerów, którzy zostali zatrudnieni przez inne reprezentacje. Fight goes on !!!

Pozdrowienia

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.