Miami World Cup dzień 4

W piątek warunki wietrzne ponownie nie rozpieszczały żeglarzy.  Ponad 3 godziny czekaliśmy na wodzie na ustabilizowanie się kierunku i siły wiatru, który w końcu powiał z siłą od 6 do 10 węzłów.

Byłem na trasie z 470, gdzie Agnieszka i Ola miały trudny dzień, w którym zabrakło i trochę szczęścia ale przed wszystkim zdecydowanej i konsekwentnej żeglugi.  Spadły na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale dzisiaj  mają dalsze wyścigi, w których mogą jeszcze odrobić straty.

Doskonale pożeglował Piotr Kula finiszując na 6 miejscu, dzisiaj kolejne wyścigi przed jutrzejszym medal racem.

 

W końcu dziewczyny z FX- a pokazały swoje prawdziwe możliwości, Ola z Kingą awansowały na miejsce 10 i żeglują w wyścigu medalowym. Siostry Zielińskie zakończyły regaty na 23 pozycji ale mogą się pochwalić dwoma doskonałymi wczorajszymi  wyścigami, w których przekraczały na metę na 3 i 5 miejscu. Brawo !!!

 

Zosia Klepacka w tych warunkach słabo wiatrowych nie czuje się najlepiej, bo jeszcze nie jest w szczycie formy. Zajmuje 4 miejsce przed wyścigiem medalowym i ma szanse na podium.

 

U mężczyzn zamieszało się ponownie i zrobiło się ciasno. Paweł prowadzi z 5 punktami przewagi przed ,,grupą pościgową’’, w której znajduję się Radek.  Wyścig medalowy będzie trudny i decydujący o podziale miejsc w pierwszej szóstce,

 

Dzisiaj też słabo wieje… będzie się działo.

pozdrowienia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.