ME w kl. 49-er i FX

Dwa dni zmagań na olimpijskim akwenie Weymouth – Portland już za nami.

Silny wschodni wiatr i duża, nieregularna fala prognozowane są jeszcze do czwartku.  W takich warunkach nawet najlepsze załogi nie mogą być pewne, że przepłynął całą trasę wyścigu bez ,,przygód’’. Po 7 wyścigach Łukasz z Pawłem zajmują 8 miejsce a prowadzi nowozelandzka załoga, Peter Burling i Blair Tuke, zwycięzcy ostatnich regat o  Puchar Ameryki oraz dominujący od lat w klasie 49-er i … nie tylko :-)

Łukasz z Pawłem – ,,foiling without foils ”

Dominik z Szymonem dzisiaj już lepiej sobie radzili na trasie regat ale lepsze starty na pewno ułatwiłyby im uzyskiwanie  czołowych miejsc, co już niejednokrotnie pokazywali.

Ola z Kingą doskonalą swoje umiejętności w tych ekstremalnych warunkach i z wyścigu na wyścig jest coraz lepiej. Na optymalne opanowanie  techniczne tego ,,skiffa’’ potrzeba wiele czasu i nie można oczekiwać cudów. Dziewczyny zrobiły olbrzymie postępy w krótkim czasie i każdy dzień  jest zbieraniem kolejnych doświadczeń. Na razie zajmują 25 pozycję, co jest może odrobinę poniżej ich oczekiwać, ale w tej stawce wielu zawodników i zawodniczek może tak powiedzieć.

Wyniki na :

https://49er.org/event/2019-european-championship/?event_id=19781#49erfxresults

 

Zakończyły się już ME w klasie 470, na których Agnieszka z Jolą zajęły 4 miejsce. Gratulacje !!! Ten dobry wynik powinien dać im więcej pewności siebie i jest dobrym ,,sygnałem’’, że te utytułowane zawodniczki zaczynają umiejętnie wykorzystywać swój doskonały potencjał żeglarski.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.