ME Weymouth -

Wczoraj zakończyły się te bardzo długie mistrzostwa, w których triumfowali faworyci. W klasie 49-er wygrała bardzo utytułowana załoga z Nowej Zelandii Peter Burling i Blair Tuke a srebrny i brązowy medal wywalczyli żeglarze gospodarzy. Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim zajęli 9 miejsce, 6 w klasyfikacji państw europejskich. Dominik z Pawłem uplasowali się na 27 pozycji.

W klasie 49FX złoty medal zdobyła brazylijska załoga Martine Grael i Kahena Kunze, złote medalistkie olimpijskie z Rio  , srebro zawodniczki z Holandii a brązowy z Norwegoo. Ola Melzacka z Kingą Łobodą uplasowały się na 21 miejscu.

Każdego dnia obserwując rywalizację z wody ,,zapisałem’’ sporo punktów nad którymi musimy popracować i doszlifować detale.  Główny nacisk należy przede wszystkim położyć na zawężeniu marginesu ,,dopuszczalnych błędów’’ i to w każdym obszarze.

Precyzyjne i rzetelne zdefiniowanie elementów wymagających poprawy będzie platformą do podniesienia poziomu sportowego.  Czasu nie ma wiele ….

Jestem w drodze do La Ciotat we Francji, gdzie będziemy testować  naszego Wally  100 Y3K, na którym dokonano kilku zmian technicznych.

Pozdrowienia z Londynu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.