cel minimum zrealizowany.

49er i 49 FX wywalczyli kwalifikacje dla Polski na IO.

Ostatniego dnia mistrzostw świata prognoza pogody sprawdziła się w 100 %, wiało silnie a do tego wysoka, stroma fala szczególnie na trasie Takapuna, gdzie ścigały się dziewczyny. Ola z Kingą, mimo doskonałych startów nie dopływały do mety w czołówce. W porównaniu z innymi czołowymi załogami są odrobinę lżejsze, co w tych ekstremalnych warunkach ma znaczące znaczenie na kontrolę FX-a i jego szybkość.   Po wyścigach powiedziały, że po raz pierwszy ścigały się na tak trudnej fali.  Problemem jest ,,jazda w ślizgu’’ na pełnym, kiedy to rozpędzony FX wbija się w falę i zatrzymuje się, co najczęściej prowadzi do wywrotek i nie omija to nawet najlepszych teamów.

Mistrzyniami świata zostały Holenderki, które po przekroczeniu linii mety się wywróciły :-)

Ich 12 miejsce uważam za bardzo dobre, kilka rewelacyjnych wyścigów w ich wykonaniu pokazało olbrzymi potencjał drzemiący w tej młodej załodze uważnie  trenowanej przez  Tomka Stańczyka.  Zostały zauważone przez innych trenerów i zyskały respekt u innych zawodniczek, co nie jest bez znaczenia.

Łukasz z Pawłem zajęli 10 miejsce i rzutem na taśmę zdobyli kwalifikację, co ułatwi finansowanie i realizację dalszych planów.

Dominik skończył regaty na rozczarowującym 25 miejscu mimo, że w pierwszych dwóch dniach pokazał z Szymonem, że mogą żeglować w czołówce. Co się wydarzyło potem będzie podlegać szczegółowej analizie.

Doświadczona załoga Przybytek – Kołodziński praktycznie nie błysnęła w żadnym wyścigu….  Nie mogli nawiązać równorzędnej rywalizacji w żadnych warunkach z czołowymi załogami, z którymi przecież wygrywali już niejednokrotnie.

Najwyraźniej obie załogi a przede wszystkim ich sternicy mają olbrzymie problemy z poradzeniem sobie z presją, stresem sportowym.   A ,,ciśnienie’’ będzie rosło w miarę zbliżania się IO…

Mistrzami świata zostali faworyci, Burling – Tuke, którzy w wyścigu medalowym musieli dać z siebie wszystko, aby zniwelować stratę z pierwszej halsówki do niemieckiej załogi Heil – Ploessel, prowadzącej ten wyścig i mistrzostwa.

wyniki tutaj https://49er.org/event/2019-world-championship/#49erresults

Po 30 godzinnej podróży dotarłem do domu.

pozdrowienia z Łupstycha

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.