Ach ta zima ;-)

To już koniec stycznia i wszystko wskazuje na to, że szanse na lód w Polsce topnieją z dnia na dzień.   Mistrzostwa świata już za 10 dni i na 99.9 % odbędą się w Szwecji, a dokładnie gdzie dowiemy się w czwartek lub piątek.  Finlandia, którą ,,obstawiałem’’ została zasypana śniegiem.

Haapsalu Mś 2014 – wyścig z łabędziem.

Obecnie mamy dwie lokalizacje, które są brane pod uwagę: Orsa – czyli znane miejsce gdzie byłem niedawno i jezioro Dellen koło Hudiksvall.

Logistycznie mam już wszystko dopięte, w środę wieczorem promem do Szwecji a potem … zobaczymy gdzie poprowadzi nas nasz ,,wódz”.

dla takich chwil warto jest podróżować 24 godziny :-)

Ostatnie przygotowania sprzętu są w toku, muszę dokładnie sprawdzić każdy detal, bo nie ścigałem się przecież w zeszłym roku a lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Cieszę się na spotkanie z tą niewielką międzynarodową grupą ,,ostatnich dinozaurów’’, jak nazywa nas moja żona Iza. Biorąc pod uwagę to co dzieje się z pogodą i jeżeli ten trend się tak utrzyma to na pewno bojery jak i inne sporty zimowe będą powoli umierać śmiercią naturalną.

Regaty Masters Cup na jeziorze Orsa

Ja jestem wdzięczny losowi, że ,,trafiłem’’ na najlepsze lata tego fascynującego sportu, co częściowo oddają zamieszczone zdjęcia. Pamiętam doskonale moje pierwsze latanie na DN-ie na jeziorze Tałty, miałem wtedy 14 lat. Teraz w wieku 58, nadal ciągnie mnie na lód jak wilka do lasu. Czy nie jest to genialne?  ,,Odpuściłem’’ kilka lat,  mieszkając w Hiszpanii oraz poprzedni rok, kiedy ,,podróżowałem’’ z naszymi olimpijczykami. Ale była to usprawiedliwiona nieobecność :-)

Mistrzostwa świata 2016 Szwecja

W tym sezonie postanowiłem już wcześniej, że wystartuje na mistrzostwach świata i Europy, tym bardziej, że organizuje je nasza Polska Flota DN. A to, że jedziemy do innego kraju to dla nas chleb powszedni.  Z poważnych przygotowań praktycznie nic nie wyszło. Dobrze, że ,,polatałem’’ te kilka dni w Szwecji… start na ,,świeżości’’ to też atrakcja, cel numer 1 to mieć przyjemność ze ścigania się i bycia częścią wyjątkowego wydarzenia sportowego.

pozdrowienia

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.