Bojery, zdrowie i bieg :-)

Do zimy jeszcze sporo czasu ale przygotowania do sezonu już dawno się rozpoczęły.

Z Maciejem optymalizujemy profile i finisz naszych bardzo szybkich żagli.

Celem jest ,,dopasowanie’’ ich do masztów, które budowane są w różnych technologiach i ich ,,gięcie’’ też ulega zmianie. Do tego budowniczowie masztów zmieniają bez informowania nas np. grubość likszpary, co powoduje zwiększone  trudności z wciąganiem żagla bądź jego wypadanie pod pełnym obciążeniem.

Taka kosmetyka jest bardzo ważna, bo wszyscy  zdajemy sobie sprawę z tego, że ,,diabeł tkwi w szczegółach’’. A w bojerach perfekcyjne dopracowanie każdego elementu ma decydujący wpływ na szybkość i sukces.

 


Wysłałem to zdjęcie mojemu bojerowemu koledze  z Holandii – oh przepraszam z Nederlandów :-) , a on odpowiada, że wykonałem dobrą pracę ale nad … trawą. Nie zaprzeczyłem, bo faktycznie wygląda OK. Ale nowy żagiel też :-)

Zobaczymy jaki to będzie sezon, czy nie zabronią nam podróżować i startować.

Na pewno pod dużym znakiem zapytania stoją mistrzostwa świata, które w styczniu  2021 powinny odbyć się w USA.  Mam nadzieję, że  sytuacja z Covidem 19 unormalizuje się na tyle, że jednak polecimy za ocean…

Na razie wyruszam do Mielna na tygodniową przygodę z dietą Pani Dr. Dąbrowskiej.  Jak będzie potrzeba to przedłużę pobyt.  Mielno pamiętam z regat na Cadecie, startowało wtedy ponad 100 załóg i ,,ciasno’’ było nie tylko na linii startu.

Ciekaw jestem rezultatów  tego innego sposobu zaspokajania głodu :-) i to mnie motywuje. Wiele czytałem na ten temat i wiem, że krzywda mi się nie stanie.

Zamiast jeżdżenia na MTB i pływania kajakiem planuje rozpocząć regularne bieganie. Do tego gimnastyka w wodzie – bardzo to lubię.

takie ciche jezioro Ukiel to wyjątek…

A 11.10 pobiegnę gościnnie w tym szczególnym charytatywnym biegu. Zapraszam wszystkich do wsparcia tej akcji pomocy dla chorych dzieci.

do zobaczenia na linii startu

serdeczne pozdrowienia z Łupstycha

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.