Spithill za sterem katamaranu BMW Oracle!

Jak się w piątek okazało roszady wokół Pucharu Ameryki nie koncentrują się wyłącznie na formacie regat i startujących jachtach. Dotychczasowy sternik włoskiego syndykatu Luna Rossa, James Spithill, stanął za sterem amerykańskiego jachtu Extreme 40 testując go przez kilka godzin u wybrzeży Walencji.

To z lekka niecodzienne wydarzenie widzieć „Spitfire’a” (nickname Spithilla) w barwach BMW Oracle, które to przypomnijmy poskromił 5:1 w półfinałach 32 edycji Pucharu Ameryki. Co więc Spithill robi na Extreme 40?
Oczywiście, w świetle ciągłych rozgrywek sądowych nadal nie wiemy na czym stoimy, ale wszelkie domysły pozwalają przypuszczać, że Amerykanie szykują „broń” na wyścig Deed of Gift na wielokadłubowcach, jeśli taka będzie decyzja sędziego Justice’a Cahn’a. W tym celu postanowili więc zwerbować młodego zdolnego Australijczyka w swoje szeregi.
Przed BMW Oracle intensywny sezon 2008, zarówno w Europie jak i na Środkowym Wchodzie. Po pierwsze, krążą słuchy, że drugi katamaran Extreme 40 niedługo przyjedzie do Walencji więc zapewne wkrótce możemy spodziewać się treningów obydwu jachtów.
Po drugie BMW Oracle buduje aktualnie jacht TP52, 50km na północ od Walencji, aby wziąć udział w cyklu regat Audi Mecup. Russell Coutts ponownie będzie taktykiem na szwedzkim TP52 Artmenis, do którego ściągnął wielu zawodników BMW Oracle. W rezultacie Amerykanie będą wykorzystywać do swoich treningów półtora jachtu TP52. Na zakończenie należy także wspomnieć, że zarówno Russell Coutts jak i James Spithill będą aktywnie uczestniczyć w cyklu regat klasy RC44, które zainaugurowane będę już za miesiąc w Abu Dhabi.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak bacznie obserwować międzynarodową arenę profesjonalnego żeglarstwa!
Pozdrawiam,
Zosia Truchanowicz
*źródło: www.valenciasailing.blogspot.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żeglarstwo morskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.