Zwycięstwo w regatach – Sunny Ranking – Finlandia

Były to dla mnie ostatnie regaty tego nietypowego sezonu, w którym z powodu braku lodu w Polsce trudno było wejść w rytm rywalizacji.  Cieszę się, że mimo długiej przerwy spowodowanej koniecznością zrezygnowania z udziału w MŚ i ME,   pożeglowałem solidnie na bardzo wysokim poziomie  wygrywając  te regaty. A nie było łatwo :-)

Rozegraliśmy 5 wyścigów przy coraz silniejszym wietrze, rozpoczynając przy 2-3 m/s a kończąc na 7-8 m/ s i bardzo szybkiej ,,jeździe’’.  Miejsca 1,3,1,4,1  wywalczyłem na tym samym żaglu, co pokazuje jego duży zakres wiatrowy. Podkreślam to specjalnie, bo moi zawodnicy używający żagli konkurencyjnych producentów zmieniali je dwukrotnie.  Mój rówieśnik Jonny Winquist zajął drugie miejsce a trzecie wschodząca gwiazda naszego sportu,  bardzo młody Szwed, Oscar Svensson. Jest on aktualnym mistrzem świata juniorów i brązowym medalistą mistrzostw globu.  Szwedzi w ciągu kilku lat zbudowali dobrą grupę juniorów, której zawodnicy już teraz ścigają się w czołówce.  Estończycy mogą się również pochwalić kilkoma utalentowanymi bojerowcami. To powinno być dużą motywacją dla naszych żeglarzy i trenerów, aby solidnie potraktować przygotowania do następnym sezonów.

wspaniałe uczucie – wjechać na lód samochodem z przyczepą, jak za dawnych czasów w Polsce :-)

Wiosenny zmarznięty śniegolód,

Ja, jak już wcześniej informowałem, zmniejszam intensywność w przygotowaniach i startach na bojerach.  Nie znaczy to, że kończę z tym sportem, jak to zostało odebrane przez wielu zawodników.

Miałem duże szczęście, że moja 45 letnia przygoda z tym wspaniałym sportem trafiła na najlepsze i najciekawsze czasy. Mam tu na myśli pogodę, poziom rywalizacji i organizacji a przed wszystkim ewolucję technologiczną, która diametralnie zmieniła ,,sprawność’’ DN-a.

Przede mną długie lato, w którym nie mam zbyt dużo planów sportowych.  Włączyłem na luz i zobaczymy co przyniesie życie :-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.