MYRC dzień 2

kolejny bardzo intensywny wyścig za nami, w którym zajęliśmy doskonałe 2 miejsce,

Tym razem trasa prowadziła dookoła wyspy Spagio wewnątrz cieśniny między Sardynią a wyspami położonymi na północ. Niewątpliwie Costa Smeralda jest najpiękniejszym akwenem do rozgrywania takich wyścigów.  Piękna sceneria a przede wszystkim bardzo duże zmiany w kierunku i sile wiatru za każdym ,,rogiem” wyspy bądź stałego lądu potęgują intensywność  wyścigu, koncentrację załogi  oraz  zwiększają ilość wykonywanych manewrów.  Na tych wodach ścigam się regularnie od roku 1988 i znam każdy ,,kąt” bardzo dokładnie ale mimo to zawsze trzeba być gotowym na jakieś niespodzianki, które sprawi wiatr. I tym razem było tak, ale zgrana załoga poradziła sobie doskonale w tych trudnych warunkach. Siła wiatru wahała się od 6 do 20 węzłów a kierunek jak wspomniałem zmieniał się często.

ten dobry wynik wpływa pozytywnie na dalszą motywację, bo zdajemy sobie sprawę z wieku naszego jachtu i naszych minimalnych szans w porównaniu z nowoczesnymi jednostkami.

dzisiaj zaplanowane są dwa wyścigi up and down, słaby wiatr, który nie jest naszym sprzymierzeńcem ze względu na dużą wagę jachtu. Ale będzie to kolejny wspaniały dzień w biurze :-)

więcej info na:

https://www.yccs.it/regate-2022/maxi_yacht_rolex_cup-329.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.