33. Puchar Ameryki

W poniedziałek Justice Cahn zdecydował, że 33 edycja regat o Puchar Ameryki dbędzie się nie wcześniej niż za 10 miesięcy.

Nie ma co krywać, że z tego werdyktu zadowolony jest obrońca tytułu, szwajcarski team Alinghi, który będzie miał więcej czasu, aby lepiej przygotować się do obrony tego cennego trofeum. Na 6 miesięcy przed rozpoczęciem regat Szwajcarzy muszą podać miejsce ich rozgrywania.

Według opinii prawnika reprezentującego interesy szwajcarskiego syndykatu przed nowojorskim Sądem Najwyższym regaty te nie mogą odbyć się przed majem 2009. Ma to związek z zapisem w Deed of Gift precyzujący dokładnie miesiące, w których te regaty miałyby się odbyć (maj – październik).

Alinghi nadal będzie domagało się przed sądem sprecyzowania przez BMW Oracle danych dotyczących przepisów klasowych, według których ma być zbudowany nowy jacht. Według obrońcy Pucharu Ameryki są one niejasne i nieprecyzyjne, zostawiają zbyt dużą przestrzeń do wielu interpretacji.

Spór ten jest daleki od zakończenia, mimo tego, że teoretycznie znamy już mniej więcej termin rozgrywania 33. edycji regat o Srebrny Dzbanek – lato 2009.

Serdeczne pozdrowienia z Walencji,

Karol

Ten wpis został opublikowany w kategorii 33. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.