Sardinia Rolex Cup

Jutro w Porto Cervo rozpoczynają się regaty Rolex Sardynia’s Cup, które są jednocześnie morskimi drużynowymi mistrzostwami świata.
Uczestniczy w nich 5 teamów. Każdy zespół składa się z trzech jachtów. Niemiecki team tworzą jacht klasy tp 52 Platoon, którego sternikiem jest Jochen Schuemann, jacht klasy swan 45, którego właścicielem i sternikiem jest Hendrik Brandis i jacht klasy Farr 40, którym steruje Wolfgang Schaefer.

Faworytem jest team hiszpański, który broni tytułu zdobytego przed 4 laty. Załogi większości jachtów tworzą bardzo doświadczeni żeglarze i zapowiada się bardzo intensywna i ciekawa walka na trasie regat. Zaplanowane jest rozegranie 8 wyścigów up and down oraz jednego długiego tzw. coastal race i wszystkie liczą się do punktacji generalnej. Zmagania kończą się w sobotę. Regaty te mają wieloletnią tradycję, pamiętam, że wygrałem je w roku 1994, sterując jacht klasy ILC 40 Omen.

Od dwóch dni trwają oficjalne pomiary żagli i jachtów, załogi wykorzystują czas na ostatnie testy i treningi. Wyraźnie odczuwa się gorączkę przedstartową.

Wystartuję tu na swanie 45 Early Bird. Po regatach w Capri wzmocniliśmy nieco skład załogi i z optymizmem oczekujemy nadchodzących dni. Sam jestem bardzo ciekaw, jaki przebieg będą miały te regaty teamowe i jak silny jest nasz zespół. Przez najblizsze kilka dni siła wiatru ma dochodzić do 25 a nawet 30 węzłów, a ten jacht nie jest łatwy do opanowania w tych silnych warunkach wietrznych, szczególnie na kursach spinakerowych. Będzie ciekawie,

serdeczne pozdrowienia,

Karol

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żeglarstwo morskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.