Sardinia Rolex Cup

Photo: Rolex/Carlo Borlenghi

Po 5 wyścigach, rozegranych przy bardzo silnym wietrze na prowadzeniu jest team hiszpański, mając 1 punkt przewagi nad zespołem włoskim, team niemiecki ze stratą 4 punktów plasuje się na 3 miejscu.

Rywalizacja na trasie jest bardzo zacięta, szczególnie na starcie, gdzie znalezienie optymalnego  miejsca jest trudne. Swan 45 jest dużo wolniejszy od jachtów klasy tp 52, które  bezlitośnie wykorzystują przewagę szybkościową i starają się jak najbardziej przeszkodzić w dobrym starcie mniejszym jachtom z innych teamów.

Nam te regaty idą trochę pod górkę. Przy tym silnym wietrze mamy spore problemy na kursach spinakerowych. Wynikają one z jeszcze małego doświadczenia właściciela jachtu, który od niedawna steruje i praktycznie dopiero tutaj żegluje po raz pierwszy w takich warunkach. Swan 45 jest niewdzięcznym jachtem i konieczne jest spore doświadczenie, aby poznać jego limity i wycisnąć z niego więcej szybkości.

Do tej pory rozegraliśmy 4 wyścigi up and down i jeden coastal race. Do rozegrania zostały jeszcze 4 i jeszcze wiele może się zmienić, mam nadzieje że na lepsze…

pozdrowienia,

Karol

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żeglarstwo morskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.