Johnny Koehler Cup – 1 miejsce

Johnny Koehler Cup

Sezon bojerowy 2023/24 rozpocząłem zwycięstwem w pierwszych regatach tego sezonu, które odbyły się dzisiaj  na zatoce jeziora Oulujarvi koło miejscowości Vala – około 700 km na północ od Helsinek.

Rozegraliśmy trzy wyścigi na nierównym lodzie pokrytym bardzo zmrożonymi wysokimi zaspami śnieżnymi i przy silnym wietrze. Zderzenie z nimi przy prędkościach dochodzących nawet do 90km/h było bardzo niebezpieczne. Połamało się trochę sprzętu, ale to już jest norma w  tak ekstremalnych warunkach.

Radziłem sobie dobrze, choć to dopiero początek sezonu. Jestem bardzo zadowolony z szybkości mojego bojera. Nowy żagiel w kombinacji z nowym masztem funkcjonuje perfekcyjnie, do tego nowy kadłub zrobiony przez Darka spełnia moje wszystkie oczekiwania w każdym detalu.  Wygrałem  wszystkie 3 wyścigi , po zaciętej walce z rywalami i zaspami. Dwa razy nie udało mi się ich ominąć, ale na całe szczęście sprzęt nie ucierpiał.

@ Karol Jablonski

Drugie miejsce zajął Darek Kardaś a rewelacyjne trzecie Maciej Żarnowski, który po 3 latach przerwy powrócił do bojerów.

 

Potrzebowaliśmy dwóch dni, aby tu dotrzeć. W środę przy bardzo słabym wietrze trenowaliśmy na innym akwenie – wczoraj już tutaj, ale przy znacznie mniejszym wietrze. Organizm potrzebuje więcej czasu, aby przywyknąć do tych minusowych temperatur i jest to wyjątkowe wyzwanie dla całego ciała.  Sauna ułatwia rozgrzanie się po długich dniach na lodzie :-)

 

Jutro rozpoczynamy dwudniowe regaty – All Saints, mniej wiatru – nowe rozdanie :-)

 

pozdrowienia

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.