All Saints Regatta – kolejne zwycięstwo

Dzień 1 – sobota

Rozegraliśmy 5 wyścigów przy słabszym wietrze niż wczoraj ale osiągane prędkosci nadal były wysokie. Żeglowałem dużo szybciej niż moi rywale, poprawnie taktycznie i wygrałem wszystkie  wyścigi – 4 z bardzo duża przewagą. Jest forma i dobra szybkość bojera w zmieniających się warunkach wietrznych Jutro planowane jest rozegranie 5 wyścigów – zapowiadany jest  słabszy wiatr i temperatury Ok. – 6 stopni, a więc będzie to kolejna okazja do przetestowania sprzętu w odmiennych warunkach. Nowy dzień – nowe wyzwanie.  Czuje już zmęczenie ale nie ma chyba zawodnika, który by nie odczuwał skutków tej rywalizacji.

Dzień 2

Dziś w ostatnim dniu regat All Saints – inaugurujących nowy sezon bojerowy, rozegraliśmy trzy wyścigi przy słabym wietrze. Warunki te wymagały bardzo czujnej żeglugi, bo wiatr rozdawał karty i nie było żadnych schematów na trasie regat. W przeciwieństwie do ścigania się na wodzie tutaj nie widać szkwałów, do tego pozycja leżąca w kadłubie utrudnia obserwacje tego co dzieje się na lodzie. Wygrałem 3 kolejne wyścigi, żeglując poprawnie taktycznie i z dobrym czuciem wiatru, co pozwoliło uniknąć mi większych ,,dziur” w wietrze i utrzymać dobra prędkość.
11 wygranych wyścigów, to niespotykane osiągniecie, o którym nawet byłoby mi trudno marzyć. Jest forma fizyczna, dobra szybkość. Następne regaty za 3 tygodnie tez w Finlandii, gdzie zostaje sprzęt a ja wracam samolotem

wyniki pierwszej 20 – w regatach brało udzuał 40 zawodników.

pozdrowienia z drogi do Turku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.