Mistrzostwa świata i Europy w kl. DN

Te najważniejsze dwie imprezy mistrzowskie odbyły się w Estonii na zamarzniętej zatoce koło miejscowości Parnawa (Parnu).

Uroczystość otwarcia mistrzostw.   @ Karol J.

Szybki, ale chropowaty lód oraz silny wiatr dominowały podczas wszystkich dni rywalizacji, w których prym wiedli zawodnicy z Polski i Estonii.

@ Karol J    Zacięta walka na trasie o każdą pozycję, ten pojedynek z utalentowanym młodym estońskim żeglarzem Rasmusem Maalinnem wygrałem pokonując go na mecie o kilka metrów :-)

Michał Burczyński wygrał w pięknym stylu dwa tytuły mistrzowskie a Łukasz Zakrzewski zdobył dwa srebrne medale.  Ja zająłem 7 miejsce w mistrzostwach świata i 5 w mistrzostwach Europy.  Dałem z siebie wszystko i jestem zadowolony z mojego żeglowania. Niestety taka szybka żegluga nie pozostawia mi dużych możliwości taktycznych do nadrobienia strat spowodowanych dużo wolniejszym ,,sprintem” po sygnale startu. Inni żeglują też bardzo szybko i poprawnie i nie sposób ich dogonić.

@ Karol J .                  Start do 3 wyścigu  MS

Wiek robi swoje!  Wygrałem  zdecydowanie te mistrzostwa w konkurencji wiekowej + 60 :-) , ale  najważniejszy jest fakt, że ten bardzo wyczerpujący ,,maraton bojerowy” zniosłem bardzo dobrze fizycznie i psychicznie,  pokonując moich młodszych kolegów, którzy w swojej karierze wygrywali już te czempionaty.

@ Karol J

@ Karol J.    Piękna pogoda przez cały czas trwania mistrzostw :-)

Teraz przerwa w bojerach – w marcu planuję udział w mistrzostwach Szwecji, może Finlandii.

czas na planowanie sezonu letniego :-)

pozdrowienia z Majd

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.