Zaskakujący werdykt nowojorskiego sądu apelacyjnego!

Nowojorski sąd apelacyjny ogłosił wyrok, w którym przywrócił tytuł Challengera of Record zespołowi Desafio Espańol, co oznacza jednocześnie utratę tego tytułu dla amerykańskiego syndykatu BMW Oracle.

Takiego werdyktu praktycznie nikt się nie spodziewał, bo wszyscy raczej czekali na podanie oficjalnej daty pojedynku na katamaranach pomiędzy Alinghi a BMW Oracle, a nie na diametralne odwrócenie decyzji podjętej w pierwszej instancji przez nowojorski sąd na jesieni ubiegłego roku. W światku żeglarskim zaskoczenie jest wielkie, bo i sytuacja zmieniła się ogromnie. Wszyscy czekają teraz na to co zrobi team amerykański, który może odwołać się, co spowodowałoby dalszą zwłokę. Wszyscy zaangażowani w Puchar Ameryki mają nadzieję, że BMW Oracle nie zrobi tego i w najbliższym czasie będzie można rozpocząć normalne przygotowania do następnej edycji tych regat, które odbędą się w Walencji.

Kwestią pozostaje data i format , ale najważniejsze, że będą to regaty w których ponownie weźmie udział wiele zespołów, co będzie z olbrzymią korzyścią dla żeglarstwa.

Pozdrowienia z Łupstycha,

Karol Jabłoński

Ten wpis został opublikowany w kategorii 32. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.