RC 44 – trzeci dzień regat flotowych

W ostatnim dniu regat aura nie rozpieszczała nas ponownie. Ze względu na niezbyt optymistyczną prognozę pogody, pierwszy start był zaplanowany na godzinę 10.30 i ostatnie trzy wyścigi mogły zmienić jeszcze sporo w klasyfikacji końcowej regat flotowych. My zajmowaliśmy doskonałą 4. pozycję, wyprzedzając o 1 punkt BMW Oracle Racing i 3 punkty hiszpański team Puerto Calero, żeglujący bardzo szybko na wyczarterowanym portugalskim jachcie, który wygrał ubiegłoroczny sezon. Miejsce 3. było też w zasięgu, a zajmował je zwycięzca regat meczowych, jacht Ceeref. O miejsce 1. walczyły team Aqua i Artemis z żeglarzami z teamu New Zealand.

W dwóch pierwszych wyścigach, po dobrej żegludze zajęliśmy 4. miejsca, co dawało nam 4. miejsce przed ostatnim wyścigiem, 1 punkt za Ceerefem. BMW Oracle pożeglował odpowiednio 8. i 7. i tym samym nie zagrażał już nam. Hiszpanie, którzy wygrali 1. wyścig i finiszowali na 6. miejscu w drugim byli tylko 2 punkty za nami. Ostatni wyścig był decydujący, po super starcie kontrolowaliśmy naszych bezpośrednich rywali, przed pierwszym górnym znakiem, który okrążyliśmy na 2. miejscu, siła wiatru zaczęła dramatycznie spadać i niestety wyścig został przerwany. Szkoda, bo kolejność ta dawała nam 3. miejsce, a nasi rywale żeglowali bardzo daleko za nami w końcu stawki.

Progres w tych regatach został zauważony przez naszych rywali, którzy nie szczędzili nam pochwał i gratulowali dobrego miejsca w tak doborowym towarzystwie. Ja jestem zadowolony z tego co tu pokazaliśmy, bo początek zmagań był bardzo ciężki, co nie było dla nas większym zaskoczeniem. Kluczem do sukcesu była i jest odpowiednia motywacja całego teamu, w którym kluczowe pozycje zajmują doświadczeni żeglarze. Lista prac do wykonania jest bardzo długa, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Następne regaty, w których udział weźmie sporo nowych teamów, odbędą się w Cagliari w drugiej połowie kwietnia. Do tego czasu musimy odrobić większość prac domowych.

Jutro lecę do Walencji, gdzie od wtorku zaczynam treningi na niemieckim 65-stopowym jachcie Container.

Pozdrowienia,

Karol Jabłoński

Wyniki regat flotowych:

Ten wpis został opublikowany w kategorii RC 44, Żeglarstwo morskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.