33. Puchar Ameryki – jest decyzja sądu

Dzisiaj Nowojorski Sąd Apelacyjny zdecydował, że hiszpański Club Nautico Espańol De Vela nie jest ważnym Challengerem of Record na 33 Puchar Ameryki.
Ta decyzja jest korzystna dla amerykańskiego teamu BMW Oracle, który najwcześniej za 10 miesięcy zmierzy się ze szwajcarskim Alinghi w bezpośredniej walce o Srebrny Dzban. Rywalizować będą na wielokadłubowcach. BMW Oracle na 90-stopowym trimaranie, który jest intensywnie optymalizowany od początku lata. Na razie nic nie wiadomo na temat szwajcarskiego jachtu, którego budowa jest już na ukończeniu. Alinghi na 6 miesięcy przed rozpoczęciem tych regat musi podać ich lokalizację.
Orzeczenie to, dla reszty teamów, oznacza czekanie na wyłonienie zwycięzcy tego nietypowego  pojedynku, chyba że BMW Oracle i Alinghi porozumieją się w kwestii regulaminu regat o Puchar Ameryki z udziałem wielu zespołów. Takie rozwiązanie jest jednak mało prawdopodobne, ponieważ już wcześniej różnice zdań tych obu teamów były bardzo duże i w negocjacjach nie było widać woli porozumienia.
Zobaczymy co przyniosą najbliższe dni…
Pozdrawiam,
Karol Jabłoński

Ten wpis został opublikowany w kategorii 33. Puchar Ameryki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.