RC44 – Organika na czwartym miejscu w Austria Cup

Po zakończonych regatach RC44 Austria Cup Organika Sailing Team uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej RC44 Austria Cup. W formule match racing team Organika zajął znakomite drugie miejsce. Jest to największy sukces polskiego syndykatu od czasu przystąpienia do klasy RC44. Osiągnięcie polskiego team’u to zasługa doskonałej formy załogi, do której dołączył Nowozelandczyk, Rod Dawson.

Organika Sailing Team rozpoczął pierwszy dzień zawodów od zdecydowanych zwycięstw. Podczas środowych wyścigów typu match racing, ekipa Karola Jabłońskiego pokonała lidera klasyfikacji generalnej, Team Aqua, za sterami którego stoi Nowozelandczyk Cameron Appleton, jeden z najlepszych żeglarzy świata i wielokrotny sternik Pucharu Ameryki. Kolejne zwycięstwo Organika odniosła nad Team Artemis – kieruje nim Nowozelandczyk Dean Barker, który w 2007 r. za sterami Emirates Team New Zeland bronił zdobytego Pucharu Ameryki. Trzecim pokonanym zespołem podczas środowych zmagań był Team Sea Dubai, którym dowodzi Niemiec Markus Wieser, wielokrotny mistrz świata i Europy w różnych klasach żeglarskich.

Organika kontynuowała świetną passę zwycięstw podczas drugiego dnia wyścigów w formule match racing, pokonując kolejne załogi. W pierwszym wyścigu polski zespół pokonał gospodarzy – Team Austria, którego sternikiem jest Christian Binder, mistrz Europy ISAF z 2001 r. Następnie przyszła kolej na BMW ORACLE Racing, za sterami którego stoi trzykrotny triumfator Pucharu Ameryki i pomysłodawca klasy RC44 – Nowozelandczyk Russell Coutts.

W zawodach formuły fleet racing panowały trudne warunki pogodowe. Zawody wygrał No Way Back, a Organika Sailing Team zajął siódme miejsce, Jednak dzięki świetnym startom w match racing’u, Organika zajęła czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, oraz awansowała na szóste miejsce w ogólnej tabeli wyników RC44.

Mateusz Litewski

Ten wpis został opublikowany w kategorii RC 44. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.