RC 44 Dubai GOLD CUP

Z powodu braku wiatru w pierwszym dniu regat meczowych żaden z wyścigów nie odbył się. Wczoraj trenowaliśmy jeszcze przy sile wiatru dochodzącej do 22 węzłów.. .  a dziś spędzilismy kilka godzin na wodzie czekając na typową bryzę, która niestety nie przyszła.
Format  regat został zmieniony, bo praktyczną niemożliwością jest rozegranie kompletnej rundy round robin w jeden dzień z udziałem 10 teamów. Obecnie utworzono dwie grupy, w których każdy zespół zmierzy się z każdym jeden raz. Zwycięzcy z każdej grupy zmierzą się w finale, a o miejsce 3 będą walczyć teamy, które zajmą 2 miejsce w każdej zgrup.
Prognoza na jutro również nie jest zbyt optymistyczna, ale mam nadzieje, że wyścigi się odbędą a nam uda się podtrzymać dobrą serię w regatach meczowych. W Austrii i Slowenii wywalczyliśmy doskonałe drugie miejsca, co na naszych rywalach zrobiło spore wrażenie. Tak na prawdę jest to dopiero 1 sezon, w którym załoga Organiki zaczyna być poważnym przeciwnikiem dla czołowych, bardzo doświadczonych teamów, w klasie skupiającej całą czołówkę żeglarzy zawodowych.
Pozdrowienia,
Karol Jabłoński
PS

Ten wpis został opublikowany w kategorii RC 44. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.