Audi MedCup Curcuit

Za 4 tygodnie rozpoczyna się kolejny cykl regat Audi MedCup Curcuit, rozgrywany na jachtach klasy TP 52. W tym sezonie zaplanowanych jest 5 imprez i weźmie w nich udział 11 zespołów, których jednym z ważniejszych celów jest optymalne przygotowanie do startu w Pucharze Ameryki.

1. Portugal Trophy, Cascais
Cascais (Portugal), May 11-16

2. Marseille Trophy
Marseille (France), June 15-20

3. Conde de Godó City of Barcelona Trophy
Barcelona (Spain), July 20-25

4. Caja Mediterráneo Region of Murcia Trophy
Cartagena (Spain), August 24-29

5. Region of Sardinia Trophy
Cagliari (Italy), September 20-25

OFICJALNA STRONA REGAT: http://www.medcup.org

Obecnie trenuję w Walencji z rosyjskim teamem Synergy. 12 osobowa załoga składa się z ośmiu żeglarzy rosyjskich, dwóch z Nowej Zelandii i jednego z Włoch i Polski. Mimo tego, że nadal mamy do pokonania barierę językową, w ciągu kilku ciężko przepracowanych  dni zrobiliśmy bardzo duże postępy. Naszym sparing partnerem jest włoski team Luna Rosa, który w tym sezonie dołączył do tej bardzo zaawansowanej technologicznie klasy.
Dużo czasu poświęciliśmy na testowanie nowych żagli i różnych sposobów ich trymowania, ale naszym priorytetem jest trenowanie manewrów.
Ja szczególnie koncentruję się na poznaniu specyfiki jachtu, minęło sporo lat od momentu kiedy sterowałem jacht z rumplem i potrzebuję  więcej godzin na wodzie by czuć perfekcyjnie jacht. Dlatego każda godzina przepływana jest bardzo ważna. Inne teamy trenują też bardzo intensywnie i rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco.

Pozdrowienia z Walencji,

Karol Jabłoński

Ten wpis został opublikowany w kategorii MedCup. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.