RC 44 Dubai GOLD CUP

Regaty flotowe zakończyliśmy na 9 miejscu. Nie znaleźliśmy rytmu, który by nam pozwolił powalczyć o lepszą lokatę, w kilku wyścigach na pierwszym górnym znaku plasowaliśmy się w czołowej 4 ale nie zdołaliśmy dowieźć tego do mety. Niestety, ale to były jedne z tych regat, w których nic nie wychodzi…. a w warunkach wietrznych, w których wiatr rozdaje karty odrobina szczęścia nigdy nie zaszkodzi … :)
W klasyfikacji rocznej regat flotowych i match racingowych Organika zdobyła doskonałe 6 miejsce. Jest to solidne osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie poziom rywalizacji w tej ekskluzywnej klasie bardzo wzrósł. Konkurowaliśmy z zespołami bardziej doświadczonymi, mającymi większe budżety, które poświęcały więcej czasu na treningi i testowanie żagli. Zatrudniały  trenerów i miały bardzo duże zaplecze techniczne.
Miejsce 3 w klasyfikacji rocznej regat match racingowych jest wielkim sukcesem. Wyprzedziliśmy zespół Artemis prowadzony przez Deana Barkera, a którego załogę stanowi człon teamu New Zealand. BMW Oracle i Team Aqua też za nami…
Cały team wykonał kawał porządnej roboty i ten sezon możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zyskaliśmy respekt u naszych rywali, a to jest najważniejsze.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

Pozdrawiam z Dubaju,

Karol Jabłoński

RC44 - klasyfikacja roczna 2009

Ten wpis został opublikowany w kategorii RC 44. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.