ME ostatni dzień

Śniadanie o 6.45, wyjazd z hotelu krótko przed 8.00 tak aby być na miejscu przed 9. Selekcja płóz do zabrania na lód, wciągnięcie żagla i… czekanie na powrót Komisji Technicznej, która pojechała sprawdzić akwen.  Start do wyścigu zaplanowany był na 10.30 i teoretycznie do godziny 14 rozegralibyśmy jeszcze  trzy. Wiadomo było, że miejsce na którym ścigaliśmy się w środę było niebezpieczne, bo głębokie ślady po płozach zamarzły i uniemożliwiały kontrolowane żeglowanie.  KT potwierdziła moje przypuszczenia, że na tym jeziorze z powodu licznych przełomów nie będzie możliwości ustawienia trasy regat o wystarczającej długości w innym miejscu.  ME zostały zakończone, spakowaliśmy sprzęt i  ja już w nocy byłem w domu.

To mój 7 tytuł mistrza Europy a 4 z rzędu o czym dowiedziałem się od Mietka Rutkiewicza, dziennikarza Gazety Olsztyńskiej. Nie najgorzej jak na człowieka po pięćdziesiątce :-)

 

Aha, okazało się też, że wyścig rozegrany w środę został unieważniony.  Ja żałuję, że w piątek nie ścigaliśmy się, bo pogoda była piękna i mógłbym powalczyć o następne zwycięstwa ;-)

 

pozdrawiam z Olsztyna

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.